Kultura, setkávání i skvělá spojení. Léto na Baldově.

Léto se nám pomalu schyluje ke konci a tak se nabízí trochu se poohlédnout za sezónou, zhodnotit, co se událo a co nás naopak čeká.

Nebudu se vracet k červnovému setkání, ani k III. Subregionálnímu závodu, tyto akce jsme si již zhodnotili níže.

5.8. jsme pořádali další ročník Baldovského tvoření a také první ročník Baldovského letního kina. Přes nepříznivé počasí se akce povedly, na Baldově bylo k vidění 15 řemesel, která si návštěvníci mohly vyzkoušet. Večer se pak promítal kultovní snímek Vesničko má středisková. Idea rozložených dek pod hvězdami vzala s chladným a deštivým počasím za své, ale i tak byl první ročník hodnocen pozitivně.

Fotogalerii z akce najdete na https://eu.zonerama.com/OK1RDO/Album/10190897

O dva týdny později se konal ve spolupráci s MKS Domažlice již šestý ročník Jazzového Baldova. Zahrálo Erich Ciompa Trio & Lucie Hajíčková.

Fotografie z akce zde: https://eu.zonerama.com/OK1RDO/Album/10247919

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Chodské slavnosti musel klub uzavřít občerstvení Za Kalichem, neboť ti hlavní lídři klubu jsou zaneprázdněni povinnostmi spojenými s Poutí a ta druhá půlka slaví. Přesto jsme se nevyhnuli pořadatelské službě (díky Zbyňkovi OK1UR, Jirkovi OK1NMJ a Alence) a také jsme byli na poslední chvíli požádáni o zajištění občerstvení při nedělní mši na Vavřinečku, náš tým se operativně zmobilizoval a hladové poutníky na Vavřinečku zachránil (díky předsedovi Romanovi OK1HRD, Janě, Alence, Pepovi).

Na naší základně pravidelně hostíme školky, školy a další kolektivy. Např. zde:

Poslední měsíce probíhala sbírka na nákup pozemku na Baldově. Vybralo se 155 tis. Kč, velice si vážíme vaší pomoci. V současné době jsme obdrželi seznam dárců a připravujeme pro Vás odměny. Prosíme o strpení. Ještě jednou děkujeme!

Letošní léto bylo ve znamení výborných podmínek na velmi krátkých vlnách. Z Baldova proběhly první pokusy o spojení pomocí odrazu od meteorů, letos na počátku léta se také naskytly úžasné kombinace sporadické vrstvy Es a troposférických vlnovodů, díky kterým se podařila fantastická spojení. Např. Madeira na pásmu 2m. Druhý zářijový týden se pak vytvořily, údajně, nejlepší tropo podmínky za posledních dvacet let. I my jsme tyto podmínky částečně využili.

Na závěr bychom vás rádi pozvali na ukončení sezóny na Baldov. 30.9. se přijďte podívat na Baldov, naposledy pro vás otevřeme občerstvení, vlastně…. ještě máme připravenu jednu akci. 6. října se uskuteční “Zpívání pro Baldov”. Od 18:00 na Baldově vystoupí Lenka K Band a také Národopisný soubor Postřekov. Výtěžek z akce bude věnován na záchranu pozemku na Baldově. Přijďte všichni!

Děkujeme za podporu.