LZ DX Contest SSB low power

LZ DX Contest
Měl to být takový cvičný rekreační závod, nakonec se však z něj vyklubal poměrně dobře obsazený contest, s velkým množstvím stanic především z východu Evropy a svým způsobem nakonec i snad boj o přední příčky. Cíl byl alespoň 200 QSO a nějakých 20-30 tisíc bodů.
První den byl celkem vlažný, na začátku vyzobávám Big Guns, bulharské stanice, které bych potřeboval kvůli bodům a násobičům, příliš nedělám. Potěšilo mě večer pás stanic z USA a Kanady, mezi nimi krajánci Honza VE3TV a Marvin VE3VEE. Celkem mě potěšilo pásmo 7 MHz, naopak velké zklamání bylo 3,7 MHz, kde Bulhaři nepřicházeli a navíc bylo pásmo velmi zarušené a podmínky mizerné. Končím asi se 160 QSO kolem 22:00 SEČ, do druhé dne tomu už moc nedávám.
Jenže druhý den je hned ráno na 7 MHz poměrně ostrý start a dělám několik LZ násobičů, přes poměrně svižné tempo přecházím na 14 MHz a točím anténu na východ, kolem 8:30 UTC přichází smršť, kdy dělám až 4 QSO za minutu, Pile Up ale vydrží asi jen dvacet minut. Na chvilku zkouším 15m, dělám několik spojení a podmínky slibují, že pásmo stojí za pozornost a k poledni se na ně určitě ještě budu muset vrátit. Pokračuji dál na 20m, před 10:00 UTC přichází 4I1EBD (Filipíny). Během nedělního dopoledne se dostávám na bodové hodnoty, při kterých bych vb předchozích ročnících závod vyhrál, povzbuzen ještě zkouším výzvu na 20m a poslední hodinu přichází slušný štrůdl stanic a rate letí nahoru a dělám 63 spojení za hodinu.
Opět se ujišťuji v tom, že se vyplatí jet CQ i se 100W, 20m chodí na novou anténu úžasně. nakonec jsem udělal 346 QSO, 78 násobičů a celkový počet bodů 61557, uvidíme na jaký výsledek bude tento zisk stačit.
Závod jsme odjel na své Yaesu FT 450D, je to skvělé malé rádio se slušnými filtry a pohodlným a jednoduchým ovládáním, nedám na ně dopustit. Půjčil jsem si ale stolní mikrofon Yaesu MD 100 A8X, je neocenitelné zamknout během relace klíčování a mít volné ruce.
73 Pavel OK1NYD