Proběhl 17. sraz na Baldově

Již po sedmnácté se setkali přátelé rádiových vln na Baldovském návrší nad Domažlicemi. Sraz letos proběhl v sobotu 19. září a předvečer mu předcházelo zahřívací kolo. I letos, přes obecně nepříznivé okolnosti, se sešla necelá stovka registrovaných účastníků.

Několikadenní přípravy na sraz vyvrcholily v pátek, kdy domažličtí dobrovolní hasiči připravili stan, předseda klubu Roman OK1HRD rozpálil gril a na Baldov přijeli kolem čtvrté odpoledne první účastníci. Pokusili jsme se letos obnovit dřívější tradici pátečního posezení, při této příležitosti proběhla přednáška Pavla OK1NYD o cestách Nepálem.

Sobota pak již patřila oficiálnímu programu srazu, který byl sice zahájen v 10:00, ale v tu dobu již čile probíhala burza, která letos byla mnohem bohatší než v dřívějších letech. Mezitím Zdeněk OK1TX připravil svojí hvězdnou sestavu, ICOM IC 7851 na pětipásmovou Mosley TA 53 a ICOM IC 9700 na VKV. Ve stanu probíhala projekce z archivu klubu, pro děti byl k dispozici malý dětský koutek, zájemci si také mohli vyzkoušet vzduchostřelbu, nejen při srazu máme také na Baldově k dispozici knihovničku. Před oficiálním ukončením srazu proběhlo slosování registračních lístků, do tomboly jsme letos připravili bezdrátová sluchátka Panasonic, poukaz v hodnotě 500Kč na občerstevní v našem kiosku na Baldově a jako hlavní cenu radiostanici Yaesu FT4X.


Děkujeme všem, kteří si našli cestu na Baldov a těšíme se na další setkávání na naší základně.

Více fotografií na webu Zdeňka OK2VMJ: https://zdvelmez.rajce.idnes.cz/Setkani_radioamateru_Baldov_u_Domazlic_2020/?

p.s. děkujeme za fotografie, Zdeňkovi OK2VMJ, Romanovi ml., Davidovi OK9DAT.

Poděkování patří také SDH Domažlice za půjčení stanu.